GÖZLÜK TAKMAK VE MAKYAJ YAPMAK
Blog

GÖZLÜK TAKMAK VE MAKYAJ YAPMAK

Makyajınızı doğru yapmazsanız gözlük çerçevenizin arkasında gözleriniz kolaylıkla kaybolabilir. Olabilecek en iyi şekilde görünmenize yardımcı ipuçları

 

RİMELLER KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALISIN

gozluk takmak ve makyaj yapmak valor optik

Bulaşıp leke yapmasını engellemek için rimelinizi sadece üst kirpiklere sürün. Su geçirmeyen rimel tercih edebilirsiniz yada gözlerinizi açığa çıkarmak için kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Gözlüğünüzün yüzünüzü bastırmaması için kaşlarınızı belirginleştimeyi unutmayın.

 

GÖLGELERDEN KAÇINMALISIN

gozluk takmak ve makyaj yapmak valor optik 2

Çerçevelerin bazıları belirli ışık koşullarında yüzünüzde kalın gölgeler oluşturabilir. Bu olayı önlemek için gözlerinizin altında ve burnunuzun ortasından aşağıya uzanan bölümüne açık tonlu bir altlık kullanın. Camlarınız koyu yerleri büyüteceğinden göz altlarına mutlaka kapatıcı uygulamalısınız.

 

ABARTIYA KAÇMA

gozluk takmak ve makyaj yapmak valor optik 3png

Her zaman olduğu gibi, ya dudaklarını ya da gözlerini öne çıkarman en iyisi. İkisini birden değil. Göz farlarınızında çerçevenin rengini tamamladığından emin ol.

 

GÖZLERİNİ GÖRÜNÜR HALE GETİR

gozluk takmak ve makyaj yapmak valor optik 1

Bir diğer önemli konu da camların yansımalarla doluysa makyaj yapmanın boş bi çaba olmasıdır. Anti-refle Kaplama (AR) dikkat dağıtan yansımaları ortadan kaldırır ve insanların camların ardında ne olduğunu görebilmesine imkan verir.

WhatsApp