Leke Tutmama Dayanımı
Progresif ve Tek Odaklı Camlar

DAHA NET GÖRÜŞ

Genel olarak yüksek kaliteli bir cam kaplaması ile hayatınızı ve gözlüğünüzün rutin temizliğini çok daha konforlu ve kolay hale getirebilirsiniz. Parmak izleri, su, kir, buhar, makyaj kalıntıları, ter, cildinizdeki yağlılık ve havadan gelen tozlar camlarınızı kirletip görüşü bulanıklaştırmaktadır. Kaliteli bir kaplama sayesinde bütün bu kirler camlara tutunamayıp daha az temizleme ihtiyacı ile net görüş elde edilmektedir. 

LEKELER NEYE NEDEN OLUR?

Camların üzerinde biriken kirler zamanla camın yüzeyine ve kaplamasına zarar verebilir. Önemsenmeyen bu lekeler göz yorgunluğuna ve görüş rahatsızlığına neden olmaktadır. Gömlek ucu ve peçete ile yapılan temizleme görüşü netleştirmeyeceği gibi camlara da oldukça zarar verip çiziklere neden olmaktadır. 

LEKESİZ CAMLAR

Camların doğru temizliği için gözlüklerinizi ılık su ile hiçbir kalıntı kalmadığından emin olarak yıkayın, cildinizden bulaşan yağı iyice arındırmak için çok hafif yumuşak bir sabunla yıkayıp iyice duruladıktan sonra kurumaya bırakın ve mikrofiber bir cam silme beziyle kurulayın. 

leke tutmama dayanimi

BİLİYOR MUYDUNUZ?

LEKELERİN ÖNÜNE GEÇMEK ÇOK KOLAY

Çerçeve seçimi optik gözlük kullanımında çok önemlidir. Geniş ve kapalı çerçeveler yüzünüzde daha fazla alana dokunduğu için cildinizde ki yağı ve kiri camlara geçirerek leke tutmasına oldukça müsait bir hale getirir. Gözlük çerçevelerinin alt kısmının güldüğünüz zaman elmacık kemiklerinize değmemesine özen gösterilmelidir. Aksi halde camlar çok fazla kirlenecek ve odak kaymalarına neden olacaktır.

WhatsApp