progresif-gozluk-cami-nedir-fiyatlari-faydalari-dezavatantajlari
Progresif ve Tek Odaklı Camlar

Progresif Gözlük Camı Nedir ?

Bu camların birçok ismi bulunmaktadır bunlardan bazıları Varilux, multifokal, bifokal, varifokal, trifokal, progressıve vb. gibi

progresif cam fiyatlar avantajlar dezavatantajlar rihlq

Progresif gözlük camlarının bir çift gözlükte üç reçetesi vardır. Bu, gözlüklerinizi değiştirmenize gerek kalmadan yakın mesafe (kitap okumak gibi), orta mesafe çalışması (bilgisayarda bir web sitesini kontrol etmek gibi) veya uzak mesafeleri (araba kullanmak gibi) görmenizi sağlar. Bazen multifokal lensler olarak adlandırılırlar. Progresif gözlük camları, bifokal ve trifokal lensler için bir güncellemedir. Bu daha geleneksel gözlük türlerinin her ikisi de camlarda belirgin hatlara sahiptir. Progressive camlar kusursuz bir görünüme sahiptir. Bazen bunlara "çizgisiz çift odaklı" denir, ancak bu tam olarak doğru değildir. Progresif gözlük camlarına "çizgisiz üç odaklı" demek daha doğru olacaktır.

Progresif Gözlük Camlarını Kimler Kullanır ?

Görme sorunu olan hemen hemen herkes bu lensleri takabilir, ancak tipik olarak presbiyopisi (yakını net görememe) olan 40 yaşın üzerindeki kişiler için gereklidir. Okuma veya dikiş gibi yakın görüş gerektiren işler yaparken görme bulanıklığı olur. Artan miyopiyi (uzağı net görememe) önlemek için çocuklar için de progresif gözlük camları kullanılabilir. progresif camların sizin için bir seçenek olup olmadığını ögrenmek için doktorunuzla veya optisyeninizle konuşun.

Progresif Gözlük Camlarının Faydaları

Progresif gözlük camlarıyla, yanınızda birden fazla gözlük bulundurmanıza gerek kalmaz. Okumak ve normal gözlüğünüz arasında geçiş yapmanıza gerek yok. Progresif camlarla görüş doğal görünür. Uzak bir şeye yakın bir şeyi görüntülemekten geçiş yaparsanız, Tek odaklı ve iki odaklı gözlüklerde olduğu gibi "atlama veya sert ani geçişler" yaşamazsınız. Yani araç kullanıyorsanız, ön panelinize, yola veya uzaktaki bir tabelaya yumuşak bir geçişle bakabilirsiniz. Dış görünüşte normal gözlüklerden bir farkı yoktur. Bir çalışmada, geleneksel çift odaklı gözlük takan kişilere denemesi için progresif gözlük camları verildi. Çalışmanın sonucunda, çoğu kişinin progresife geçiş yaptığı görüldü.

Progresif Gözlük Camlarının Dezavantajları

Progresif camlara alışmak bazen zaman alabilir. Okurken merceğin alt kısmından bakma, uzak mesafeye bakma ve orta mesafe veya bilgisayar çalışması için iki nokta arasında bir yere bakma konusunda kendinizi eğitmeniz gerekir. Bazı insanlar uyum sağlamakta zorlanabilir. Öğrenme döneminde, lensin yanlış kısmından baktığınızda baş dönmesi ve mide bulantısı hissedebilirsiniz. Ayrıca, çevresel görünüşte bir miktar bozulma olabilir (düz karşıya baktığınızda kenarlarda gördüğünüz şeyler). Dikkate alınması gereken bir diğer husus maliyettir. Progresif gözlük camları, geleneksel tek odaklı veya çift odaklı camlardan daha pahalıdır.

Progresif Gözlük Camlara Geçiş İpuçları

Denemeye karar verirseniz, şu ipuçlarını kullanın:

-Süreç boyunca size rehberlik edebilecek, iyi bir çerçeve seçmenize yardımcı olabilecek ve camların gözlerinizin üzerinde mükemmel bir şekilde ortalandığından emin olabileceğiniz kaliteli bir optik mağazası ve optisyen seçin.

-Yanlış takılan progresif camlar, insanların onlara uyum sağlayamamasının yaygın bir nedenidir.

-Onlara alışmak için kendinize bir veya iki hafta verin.Bazı insanların bir ay kadar uzun süreye ihtiyacı olabilir.

-Optisyeninizin nasıl kullanılacağına dair talimatlarını anladığınızdan emin olun.

-Yeni camlarınızı olabildiğince sık takın ve diğer gözlüklerinizi takmayı bırakın. Uyumu daha hızlı hale getirecektir.Mola verip gözlüğünüzü çıkarmada sorun yoktur, ancak denemeye devam edin.

 

Progressive Cam Fiyatı Progresif Gözlük Fiyatı 2022,2023 veya Bilgileri için Sağ Alttaki 7/24  WhatsApp Uygulamamıza Tıklayın veya Bizimle İletişime Geçin.

Tel: +90 216 356 33 13

Cep / WhatsApp: +90 532 458 25 67

hoyanikonrodenstock valor optikseiko logoessilor valor optikzeiss valor optik

progressive cam fiyati progresif gzlk fiyati

Valör Optik 38 yıllık Sağlık sektörü tecrübesi, bünyesindeki eğitimli ve deneyimli optisyenleri ile, İstanbul il sınırları içerisindeki kullanıcılara istedikleri adreste yüz yüze Progresif ve Tek Odaklı gözlük camları ile ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

WhatsApp