Yüksek İndeksli Camlar
Progresif ve Tek Odaklı Camlar

YÜKSEK INDEKSLİ CAMLAR NEDİR?

Yüksek indeksli camlar, gözlük camlarının oldukça ince, hafif olmasıyla net ve harika görünüm sağlamaktadır.

unique 1

Yüksek Indeksli Cam Teknolojisi

Çok daha ince ve hafif cam materyalleri gözlük camları teknolojisiyle camların dünyasına bir yenilik getirmiştir.

Yüksek İndeksli Camlar Nedir?

Yüksek indeksli camların ışık kırıcılığı oldukça yüksektir. Bu camların standart camlardan farkı çok daha ince oldukça hafif ve daha düz olmalarıdır. Özel hammaddelerle yenilikçi, modaya ve estetiğe uygun bir şekilde gözlük camlarının performansını artırmak için geliştirilmiş camlardır.

Nasıl Çalışır?

Yüksek numaraları olan hastalarda numaralar ne kadar yüksek olursa camları da orantı biçimde kalınlaşır ve ağırlaşır. Bunun sonucu olarak da cama gelen ışığın kırılması oldukça zorlaşır. Net bir görüş sağlanabilmesi için camlardan gözlerimize gelen ışığın kırılarak görüşü düzeltmesi gerekmektir. + numaraya sahip olan hastalarda yüksek numaralı kalın camlarda gözler olduğundan çok daha büyük gözükür, – numaraya sahip olan hastalarda ise bu durum tam tersidir ve yüksek numaralı kalın camlarda gözler göründüğünden çok daha küçük görünür. Bu iki durumda hastalar için estetik olmayan ve istenmeyen bir görüntüdür. Yüksek indeksli cam kullanımı ile bu durumlar ortadan kalkmakta oldukça rahat, hafif ve estetik bir görünüm oluşmaktadır. 

Avantajları Nedir?

Standart kalın camlara göre çok daha ince ve düz bir yapıya sahip olan yüksek indeksli camlar net bir görüntü sağlamaktadır. Yüksek numaraya sahip olan hastaların gözleri kalın cam kullanımı nedeniyle normalden daha büyük ya da daha küçük görünmeyecektir. Netice de hastalar yüksek indeksli camlar sayesinde iyi bir görünüme, konfora ve görüşe sahip olacaklardır. 

WhatsApp